alyssacordova194 alyssacordova194
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Lily was shopping and saw the following prices on different packages of the same item as shown in the diagram below

Respuesta :

maddieglasgow maddieglasgow
  • 13-11-2020

Answer:

Package B has a unit rate of $1.50 per bag

Step-by-step explanation:

its the correct answer if its wrong deal with it

Answer Link

Otras preguntas

find the quotient for 62 divided by 338
Rachel jogged along a trail that was 1/4 of a mile long. she jogged along the trial 8 times. How many miles did Rachel jog in all?
what is it called when a sound wave is a measure of how many times an object vibrates per second
Burning is one way of releasing __________ energy. atomic chemical mechenical
How do Americans exercise popular sovereignty? a) by serving on juries b) by voting for representatives c) through checks and balances d) by revising the Consti
If the president vetoes a bill it can be sent back to Congress for revisions. true or false
According to the motion picture association of America, 4% of all movie advertising is on the internet 1/10 of all movie advertising is in newspaper. Which form
Which French leader of the Protestant Reformation made Geneva a center of Protestant thought and faith? A. Teresa of Avila B. John Huss C. Martin Luther D. John
CAN SOMEONE EXPLAIN HOW TO DO THIS?!?! A railroad car of 2000 kg coasting at 3.0 m/s overtakes and locks together with an identical car coasting on the same tr
How did northern states make it difficult for former slaves to purchase land?