2027paradissummer 2027paradissummer
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Peter buys 12 bunches of bananas for $9.00. Use a ratio table to determine how much Peter will pay for 8 bunches.

Respuesta :

adnj6csew6 adnj6csew6
  • 12-11-2020
first of all why he buying so many second of all the answer is $6
Answer Link

Otras preguntas

Hormones are chemical molecules produced by endocrine glands. One such endocrine gland is the thyroid gland, which synthesizes the thyroid hormone, which in tur
Consider the statement, "Confidence intervals are underutilized" and explain what the implications might be of using or not using confidence intervals.
Show your work!! *grade 9 math work*
1. The poor seamstress was given theby the swallow(a) gold(b) sapphire(c) ruby(d) oranges​
Which of the following sentences means "It's his car" in Spanish? A. Son sus coches. B. Es su coche. C. Es tu coche. D. Son nuestros coches.
What is the equation of a line that contains the point (2,-5) and is parallel tothe line: y = 3x - 4?O A. y = -1/3x-13/3O B. y = 3x -4O C. y = 3x - 11O D. y = -
Which expression is equivalent to 2 (a + 2 b) minus a minus 2 b?
How many times will the while loop that follows be executed? var months = 5; var i = 1; while (i < months) { futureValue = futureValue * (1 + monthlyInterest
If a carton contains 6 eggs, how many eggs are there in 13 cartons? would it be 6x13?? which is equal to 78 I'm not sure.
If the point (a, 7) lies on the graph of the equation 5x - y = 8, then a= -3 3 1/5 plz help