yolandatrevino744
yolandatrevino744 yolandatrevino744
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

can you help me out​

can you help me out class=

Respuesta :

jacmae23
jacmae23 jacmae23
  • 13-11-2020

Answer:

$36

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 13-11-2020

Answer:

$36.

Step-by-step explanation:

(Hot dog) 2 for 5: Unit price is 5/2 = 2.5

(Soda) 3 for 3 so unit price is 1 for 1.

6 sodas = 6 dollars

12 Hot dogs = 12. x 2.5 = 30 dollars.

Price for both = 30 + 6 = 36.

Answer Link

Otras preguntas

Choose the values that would complete the general solution for y= arctan (0.7002). (blank)+360k degrees -215 -35 -145 -325
Why do some cells make food molecules?
Can someone tell me the answer I’ve been stuck on this for hours
Vhich is a solution to the equation? (x-2)(x + 5) = 18 x= -10 x==7 x=-4 x= -2
Find the circumference, 18 ft
Read the following sentence: The geodesic dome, which became popular in the 1960s, uses a similar design, What is the relative clause in this sentence?
It costs $3.00 to rent a boat on the lake for hour. Select ALL the statements that correctly match this ratio. 4 3 - of a hour costs $9.00 4 2 hours costs $18.0
Show work please!!!!! HELPPPP
Name the property used in the equation 1=6n. Then find the value of n.
The circumference of the inner circle is 44 ft. The distance between the inner circle and the outer circle is 4 ft. By how many feet is the circumference of the