LilianaMorris
LilianaMorris LilianaMorris
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Can y’all help me for this test I don’t get it

Can yall help me for this test I dont get it class=

Respuesta :

BrainLifting
BrainLifting BrainLifting
  • 13-11-2020

Answer:

$2.25 per ganola Bar

Step-by-step explanation:

Cost of 4 Bars =  $ 9

Cost of 1 Bar = 9/4=2.25

Answer Link
900310470
900310470 900310470
  • 14-11-2020

Answer:

The constant of proportionally is 2.25$

Step-by-step explanation:

All you have to do is 9/4=2.25$

Hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

Please help me to answer this questions ​
A company wants to import goods from south korea to sell in atlanta. How would the three or four transportation systems interact to bring these goods to atlanta
WILL MAKE BRAINLIEST!!! Cheese is sold in packages of 8 and buns are sold in packages of 12. Harvey makes each burger with 1 patty and 1 bun. Harvey wants to bu
2. The price of licorice is proportional to its length. It costs $0.50 to buy 5 in. How much licorice can you get for $1.80?
13. How do babies get their homologous pairs of chromosomes, if an egg and sperm are only haploid (23 chromosomes)?
Please help read text on image.
Compare the environmental and societal impact of urban sprawl to upward growth.
what is representing screenZ 00m meat ting for 18+ fuun ent,er this following c0de ok​ meating c0de =>> 817 7338 2361 pasc0de=>> ft11vU​
Dachshund dogs have been selectively bred to have traits that are ideal for hunting. Which best explains how these traits developed? A. The traits came from lar
The question is "What does the y-intercept of the line of best fit tell you about the situation below?"