karibomb
karibomb karibomb
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of plastic flower pots costs $18.75. What is the unit price?
per pot

A 5pack of plastic flower pots costs 1875 What is the unit price per pot class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2020

Answer:

13.75

Step-by-step explanation:

You would do 18.75 divided by 5 to get the cost of each pot.

18.75 / 5 = 13.75

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP BIG TIME PLS I WILL MAKE BRANNIEST!!!!
How were Native Americans treated during the early nineteenth century? O They had lands taken and were kept from having rights as citizens. O They helped the ex
Triangle ABC has side lengths a= 24, b= 40, and c= 55. What is the measure of angle C? 83.6° 116.2° 23.0° 40.7°
Look at page 3 of passage 2 what subplot is suggest when her mom says , sara and trina they love the gifts that you made for them on friendship day
can someone help me with this? thank you!
what's Electro magnetic radiation? ​
6. What does it mean to migrate? a. To grow a thicker coat b. To move somewhere warmer for a season c. To enter a long sleep and survive off of body fat d. To c
the points at which a quadratic equation intersects the x-axis
Select the correct structure that corresponds to the name. 2,2,3-trichloro-3-fluorohexane A. B. CI CI CI CI F חד CI C. both
What is the rate of change from 4 to 8?