kayla177 kayla177
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

It costs 7.05 dollars for 3 tacos what is the unit rate

Respuesta :

txgirl101
txgirl101 txgirl101
  • 12-10-2016
7.05÷ 3= 2.35 ( u divide the 3 tacos by price. to check answer multiply ur divided answer 2.35 x 3= 7.05)
Answer Link

Otras preguntas

A low correlation coefficient implies that
which of the following can occur in a ferrel cell select all that apply A.doldrums b.westerlies c.northeast trade winds D.southeast trade winds E.polar eastlies
Solve each system of equations y = 3x + 1 4y = 12x + 4
You get a sense of accomplishment from doing several things at once.
Which rule is one of the guidelines for writing formally? A.Use double exclamation marks for emphasis. B.Write in incomplete sentences. C.Use slang or "fille
What are the coordinates of the image of vertex R after a reflection across the y-axis?
Devon purchased tickets to an air show for 9 adults and 2 children. the total cost was $252. the cost of a child's ticket was $6 less than the cost of an adult'
please help on this math question
Which religious group of immigrants increased the most between the years of 1900-2000? Jews Catholics Mormons Protestants
Which of the following answer best describe the squire