nathy202
nathy202 nathy202
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

If rice arroba (25 pounds) costs $ 18,000 how much it costs one pound of rice?

Respuesta :

adelinesarae
adelinesarae adelinesarae
  • 12-10-2016
$18,000 divided by 25 pounds = 720
Answer Link
ryleighhancock
ryleighhancock ryleighhancock
  • 12-10-2016
$720 is the answer to this question.

Answer Link

Otras preguntas

pls help 25 points find the value and pls explain h
i need someone to match the opposites for me
What will the value of x be after the following statements execute?int x; x= 18 % 4
-ignore this i got the answer hfdsghefdjsgfjks
What is (-12) + 7 Pre-Algebra
What is electronic configuration?​
5³ - (64÷8) + 10² pls help im on my last question
30 POINTS NEED HELP ASAP MATH QUESTION A. 19 B. 108 C. 133 D. 763
convert 345 cm to inches, show your demential analysis setup and report your answer with the correct number of significant digits (1 inch = 2.54 cm)
18. A student recorded the temperature of a chemical reaction to be 85.0°C. At the end of the reaction the temperature dropped to 60.0°C. Convert the temperatur