strawberry12 strawberry12
  • 13-10-2016
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME WITH THIS AND EXPLAIN

PLEASE HELP ME WITH THIS AND EXPLAIN class=

Respuesta :

mrinconj
mrinconj mrinconj
  • 14-10-2016
IF 12 copies cost $0.66 you have to divide 0.66/12 and you will get the cost for 1 copy: 0.66/12= $0.055 per each copy.
If Melyssa needs 56 copies, you have to multiply 0.055*56= $3.08 
Answer Link

Otras preguntas

What is the median? 5, 10, 8, 9, 9, 9 TYPE ONLY THE NUMERIC ANSWER
Find the value of x. (9x+8) 37°
set of numbers which is continuos in number line​
I’m male, 18 years old. I want to know how long does pre workout kick in??? Because i don’t want use it early and too late, and how long does it work??? And how
8x+4=4(2x+1) Solve for X Step by Step
Did the goals of the American government change from the Declaration of Independence to the Constitution?
Can someone please give me the (Answers) to this? ... please ... I need help….
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANKS PLS
Question 3 of 5 A scientist discovers that the turbidity of a river increased over time. At the same time, its population of frogs grew much smaller. When the t
100 POINTS!!! If you have a line perpendicular to the line given by the equation , what would be the slope of the perpendicular line? EXPLAIN YOUR ANSWER