racheltaylor200 racheltaylor200
  • 13-10-2016
  • Mathematics
contestada

1 yogurt cost 55p how many can be bought for £5

Respuesta :

rollinwdre rollinwdre
  • 13-10-2016
if one pound of yogurt cost 55 (cents?) then, Two yogurts cost $1.10
Three yogurts cost $1.65
Four yogurts cost $2.20
Five yogurts cost $2.75
Six yogurts cost $3.30
Answer Link

Otras preguntas

in business buying price is very important because of
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. What is another term for accountability?
all of the following are examples of subsittute goods EXCEPT?
What describes the structure of the excerpt above best
Fill in the blanks of Rosaura's letter with the correct forms of SER or ESTAR:¡Aqui___________en Chicago!________ una gran ciudad con muchas personas que_______
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! (5 - 3i)(6 + 2i) Multiply and simplify.
You have to write a research essay on human trafficking. Which resource could be used as a primary source document in your research?A. an internet article that
67,124 x = ________. Will the product of this equation be less than or greater than 67,124? Explain your reasoning.
Question 3 unsaved at the time of the civil war, __________. question 3 options: almost all southerners owned at least one slave most white southerners owne
difference and similarities between sheikh zayed and gandhi 15 points please answer