genypeguero genypeguero
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Larisa buys 5 hats at $9.99 each. How much does she spend?

Respuesta :

donnashae777
donnashae777 donnashae777
  • 11-12-2020

Answer:

$49.95

Step-by-step explanation:

Answer Link
russellali
russellali russellali
  • 11-12-2020

Answer: 49.95 or 50.00

Step-by-step explanation: you mutiply 5*9.99 and you get 49.95 or 50.00 is you mutiply by 10 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of 36 gal in 12 min
5-(-3)=2 6-(-2)=4 How can you remove negative counters form a set of positive counters? What is net effect?
Solve the equation for y. 5x – 7y = 10
Which character could i compare Barack Obama to? In terms of the play "the crucible"
A car travels 350 miles on 20 gallons of gasoline. How many gallons will be used to travel875 miles under the same conditions?
What is the answer to 5x +3 < 18
What is the range of the relation A. {–3, –2, 0, 2} B. {–3, 3} C. {–4, –2, 1, 2} D. {–4, –3, –2, 1, 0, 2}
Which relation is displayed in the graph? A. {(–4, –3), (2, 2), (2, 1), (0, 3) (–2, 4)} B. {(–3, –4), (2, –2), (2, 1), (3, 0) (4, –2)} C. {(–3, –4), (
Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate, what 1 quart cost? What would 1 pint cost? Please explain.
what did the chumash use to make things