mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

(MC)Which factor produced gains in union membership in the United States during the late 19th century and early 20th century?
Other than choosing candidates for office, what do you think is a party's most important function? Why?
Burning wood into ash is an example of which kind of change? is it chemical ignore the category there is regular science
write two different pairs of negative integers, x and y, that make the statement x - y= 2
Why do maps distort the way Earth looks?
9. The formula A = lw finds the area of a rectangle. What is the width of a rectangle whose area is 60 square inches and whose length is 5 inches?
n important organelle is missing from this image of a eukaryotic cell undergoing protein synthesis. This organelle s not surrounded by a membrane but sits in th
How do metaphors relate to Animal Farm? None of the metaphors in the story relate to actual historical events or characters. Two of the metaphors in the story r
what geographic features enabled japan to pursue a policy of isolationism?​
Use a trigonometric ratio to find the distance EF. A building casts a 34 m shadow when the Sun is at an angle of 25° to the vertical. How tall is the the buildi