ijustwannasleep
ijustwannasleep ijustwannasleep
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Item #1
Item #2
3
Oreos
$3.29
for 15 oz.
Chips Ahoy
$2.88
for 12 oz.
Unit Price
Which is the better deal? (Circle One)
Item #1 Item #2

Respuesta :

erick7738
erick7738 erick7738
  • 11-12-2020

Answer:

chips ahoy

Step-by-step explanation:

the better deal is the chips ahoy because you would almost get the same amount of cookies for less money.

Answer Link

Otras preguntas

AREAS AND VOLUMES OF SIMILAR SOLIDS URGENT?
Which is the equation of a line that has a slope of 1/2 and passes through point (2, -3)?
What is William Howell's argument in "Back of history (Man in the Beginning)?"
it can take 12 hours to fill a swimming pool using two pipes. if the larger pipe is used for 4hrs and the smailler pipe of 9 hr only half the pool can be filled
what does xan, the witch, do every year with the babies the town leaves?
What is the value of x when the Richter scale rating is 7.8? Round your answer to the nearest hundredth.
Find the gof if f(x) = 2x - 1 and g(x) = x + 2.
Here are the main points for a speech explaining the reasons for the current shortage of teachers. i. teachers are leaving the profession because of low pay. ii
Describe why some people think guns and violence are “cool.”
sorry for the quality. please help x