christianakeach2 christianakeach2
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve oranges cost $2.00. At the same rate, how many oranges can be bought for $5.00?

Respuesta :

AnIdiotLul
AnIdiotLul AnIdiotLul
  • 11-12-2020

Answer:

30 oranges can be bought

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 4 Have a nice day and thank you
Of these styles of jazz music, which one was the first to develop? A. swing O B. ragtime O c. bebop O D. cool
If a jam jar contains 440g and costs £1. 54,what is the price per gram
Which shows one way to determine the factors of x3 5x2 – 6x – 30 by grouping?.
Select all answer choices that were included in your response. The acid being analyzed was not identified, so the balanced chemical equation could not be writte
Figure out the question
(x2 – 7)(x2 – 4) use FOIL to solve
An oak tree casts a shadow that is 16 yards long. A wooden column near the oak tree casts a shadow that is 8 yards long. If the oak tree is 12 yards tall, how t
For 100 POINTS AND FOR TOP 05.04 A Matter of Perspective Worksheet In this lesson, we learned to watch, listen, draw conclusions, and ask questions in order to
Identify two examples from different sources of how the ancient Inca benefited from their skills as stonemason and master builders. Explain each example benefit