nicholasmatthews735 nicholasmatthews735
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

If a grapefruit costs $0.94, how much would 9 grapefruits cost?

Respuesta :

2307391 2307391
  • 11-12-2020

Answer:

$8.46

Step-by-step explanation:

(0.94)(9) = 8.46

pls give me brainliest

Answer Link
bobbaka9
bobbaka9 bobbaka9
  • 11-12-2020

Answer:

$8.46

Step-by-step explanation:

.94 x 9 = 8.46

Answer Link

Otras preguntas

How did farming affect Native Americans? Be specific and explain in detail.
Who appoints the prime minister
which of the following is a central goal of art history: a. to judge the value of a work of art b. to apply current artistic theories to past works c. to explor
What is a metal that is resistant to corrosion called
piano lessons cost $15 what expression could be used to find the cost in dollars of 5 lessons
-5x-10=10 I don't know how to solve this can u give me a answer for this
square root of 140 to the nearest tenth
Write a short story describing the application of the system of classification of living creatures
Explain the relationship between hypotheses and theories?
The Pentagon in Washington DC is immense in size, with each outside wall 921 feet in length. What is the perimeter of the Pentagon?