PawsomePandaYT
PawsomePandaYT PawsomePandaYT
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

7 apples cost $8. How many apples can i buy with $8? (Note:You can not buy a portion of an apple, so round down to the nearest whole number!!)

Respuesta :

MrRoboMan
MrRoboMan MrRoboMan
  • 11-12-2020

Answer:

7

Step-by-step explanation:

u gave the answer away lol

Answer Link
dwuqiigeig dwuqiigeig
  • 11-12-2020

Answer:

7 apples.

As you stated 7 apples cost 8 dollars. If you have 8 dollar you can purchase the 7 apples. In which 7.00 is already round to 7 you can buy 7 apples with 8 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

pls helppppppp it’s due in 20 minutes
“All truths are easy to understand once they are discovered. The point is to discover them.” Why do you think Galleo would have made this statement?
PLS HELP ASAP PLS A net of a triangular prism is show. What is the surface area, in square feet, of the triangular prism? 44 square feet 96 square feet 108 squ
Write a balanced chemical equation for the following reaction in an acidic solution: Copper metal reacts with aqueous nitric acid to form aqueous copper (II) ni
Can someone please help me I don’t know how to do this (Due today)
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
14. Which statement best describes the purpose of acts in a play? Acts allow the actors to change costumes. Acts are minor divisions in a play which allow for m
What is the main purpose for visual aids?
a force from water that brings water to your house​
What are the coordinates of the point 3 of the way from A to B? у 4 B 2 1 +2 lo -21 А