kiradressler2008 kiradressler2008
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Judy bought 12 roses for
$36. Jackie bought 20 roses
for $80. Which is the better
buy?

Respuesta :

MrRoboMan
MrRoboMan MrRoboMan
  • 11-12-2020

Answer:

judy had the better buy

Step-by-step explanation:

Answer Link
werdtyguhjknb
werdtyguhjknb werdtyguhjknb
  • 11-12-2020

Answer:

I would buy the ones Judy has

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If mMVUW=(4x+6)° and mWUT=(6x+10)°, what is the measure of WUT
Add: (g2 – 4g4 + 5g + 9) + (–3g3 + 3g2 – 6) Rewrite terms that are subtracted as addition of the opposite. g2 + (–4g4) + 5g + 9 + (–3g3) + 3g2 + (–6) Group like
A label on snack crackers shows a total of 6,000 milligrams (mg) of fat, including 1.5 grams (g) of saturated fat. what percent of the total fat is saturated fa
A) not periodic B) periodic with a period of 6 and an amplitude of about 12.5C) periodic with a period of 6 and an amplitude of about 25D) periodic with a perio
Sampling distributions describe the distribution of:.
Who was considered the father of mathematics and also music?.
factors which promote Environmental Education at global level​
A foreign substance that invades your body is called an:.
Help (add why you got this answer please)
If the demand for a life-saving drug was perfectly inelastic and the price doubled, the quantity demanded would