rihanna1481
rihanna1481 rihanna1481
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Nellie bought 4 pairs of Airpods Max for $2258.36. How much did she pay
for each of the Airpods Max? *

Respuesta :

billybob2667
billybob2667 billybob2667
  • 11-12-2020

Answer:

$564.59

Step-by-step explanation:

you divide.

Answer Link
dino0513 dino0513
  • 11-12-2020
2258.36 divide by 4 = 564.59
Answer Link

Otras preguntas

why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What condition fostered the rise of absolute monarch in europe?
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
what is wrongith this sentence?     He did all the housework today.
the bottom of a ladder must be placed 5 feet from a building. the ladder is 14 feet long. how far above the ground does the ladder touch the wall?
What is 12% of 85 im having a hard time with this question
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?