michelley1210 michelley1210
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

T bone steak cost $7.24 a pound. If you want to buy 2.25 pounds what would be the cost.

Respuesta :

mykala18 mykala18
  • 11-12-2020
it would cost $16.29
Answer Link

Otras preguntas

Which is a linear function(-5,3), (-3,0), (-1,-6) /(-2,11), (-1,9), (0,7) / (-1,2), (0,3), (1,2) / (1,1), (1,3), (1,6)
Madeleine's position as president of the local university over shadows her work as a wife, mother, and volunteer for the Salvation Army. In view of this, univer
true or false Because of its sweetness and rapid absorption by the gastrointestinal track, fructose is the best type of carbohydrate to consume during prolonged
If f(x) = x2 + 1 and g(x) = x - 4, which value is equivalent to (fog)(10)
Why berg winds are regarded as a threat to farming.
What are the electrons of one atom attracted to?
WHATS IS THE HEIGHT OF THE FLAGPOLE?
A rectangle is 15m longer than it is wide. Its perimeter is 72m. Find its length and width.
The lunch choices last Friday were mushroom or pepperoni pizza. The cafeteria made 50 pizzas in all, 22% of which were mushroom pizzas. How many mushroom pizzas
Figure out the combination.