mayrigarcia781
mayrigarcia781 mayrigarcia781
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy two cans of pinapple
chuncks for $3.25, then how many can
you buy with $19.50?

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 12-12-2020

Step-by-step explanation:

3.25÷2=1.625

19.5÷1.625=12

Answer Link

Otras preguntas

If you are in a rear wheel skid, you must release your breaks and turn your wheel ________
Three parts of your health that you need to balance out to be healthy are
What is the purpose of a persuasive essay?
Explain how Rutherford's theory of atoms helped in the development of the modern atomic theory.
What criteria are important in weighing the possible consequences of your choices?
Which of the following is NOT an example of active citizenship with a focus on the local community? A. supporting the American Red Cross B. cleaning up a near
Why would a geographer want to collect a city's historical information like census data and natural disasters?
When you use _______ to define a word, you should use nouns to define nouns, verbs to define verbs, and adjectives to define adjectives. A. homonyms B. antony
Describe how water can be a liquid at room temperature but neither of its elements are liquid at room temperature
how you you say    I like ice cream     in Spanish