jordynfrye14
jordynfrye14
12-12-2020
Mathematics
contestada
Help I have like 10 minutes
Respuesta :
esspdowntown
esspdowntown
12-12-2020
Answer:
Option C
Step-by-step explanation:
please mark me brainliest and 5 star
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
A washer and dryer cost $793 combined, the washer costs $93 more than the dryer. What is the cost of the dryer?
Which word correctly completes the sentence? Peter is worried that __________ packages will arrive on time. a. nobody's b. nobodys' c. nobodies'
Television sets cost $359 each. The total cost in dollars of five television sets will be measured in the . a. thousands b. tens c. ones d. hundreds
Solve for the indicated variable. s+4t=r for s
only products that are __________ by consumers are produced in a free market.
if something cost2.99$ what is the total cost with taxes
suppose the nation were in a recession with many people unemployed (out of work). why would economists be happy to see firms begins to but more capital goods
It takes Heidi's cats about seven days to finish a 3.5-pound bag of cat food. Which is the best estimate of the number of pounds of cat food Heidi's cats eat in
As a woman carries her suitcase up a flight of stairs, she does work against gravity. If the mass of her suitcase is 25 kg and the flight of stairs is 15 m tall
Writers use imagery to — a. evoke pictures in the mind of the reader. c. convey the multiple meanings of words. b. give their writing a pleasing so