Swills Swills
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 T-shirts for $38.64. What is the unit cost per T-shirt?

Respuesta :

angxl1ka
angxl1ka angxl1ka
  • 14-12-2020
the cost per shirt is $9.66 because you divide 38.64 by 4.
Answer Link
710230
710230 710230
  • 14-12-2020

Answer:

9.66

Step-by-step explanation:

38.64/4

9.66

Answer Link

Otras preguntas

How do I answer this?
Which positive work-related skills does Davis lack?Davis has recently joined a new organization. However, his reporting manager has noticed that Davis does not
Which characteristics best describe Aaron Douglass's painting, Song of the Towers?
which is larger 7/12 or 1/2
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!
in the decade from 1901 to 1910 from which continent did the greatest number of immigrants come
In the skeletal system, these structures are responsible for connecting bones. A. ligaments and tendons B. cartilage and calcium C. tendons and muscles D. bones
Why do so many people nowadays get so offended over something stupid?
An important factor in range wars was that
Which body of water is Valencia located next to?