jahjahb07
jahjahb07 jahjahb07
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 8 notebooks cost $5. How much will 24 notebooks cost?
О.
Oь
Ос
12
15
10

A package of 8 notebooks cost 5 How much will 24 notebooks cost О Oь Ос 12 15 10 class=

Respuesta :

samariah005
samariah005 samariah005
  • 14-12-2020

Answer: B: 15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Subtract: (4x^4 + 2n) – (8x^4+14n) Your answer should be in simplest terms.​
State the type of angles and solve for the given variable. (3x+27) 129° O Same Side Interior Angles; x = 34 o Corresponding Angles; x = 34 O Alternate Exterior
Which represents a unit rate? A. The cost of cat food is $36 per 3 bags, B. The cost of orange juice is $3 per jug. C. The cost of photocopies is $1 per 10 page
Find the Image of (-1,3) obtained by translating 2 units down, and a 270 rotation
HELP ME PLEASEE!!!!!!
the length of a pool is measured in meters . true or false ?
describe four reason why social distancing might be difficult for people to adhere to​
PLEAS EI NEED HELP ITS DUE IN 2 DAYS Andy brings a bag of treats to school to celebrate his birthday. In the bag, he has 22 chocolates, 10 lifesavers, 6 cracke
What is strong difference between carbon and the other group IV elements​
is the Christmas tree goose and grandmother real in the little match girl?