Pubgpro123456
Pubgpro123456 Pubgpro123456
  • 14-12-2020
  • Computers and Technology
contestada

Unitary method question 1) If the cost of 32 copies is Rs 960, how much more cost is of 3 dozen copies ?​

Respuesta :

ari1461
ari1461 ari1461
  • 14-12-2020

Answer:

the cost of 3 dozen copies is Rs 1080.

Explanation:

32 copies =Rs 960

1 copy =Rs 960÷32

= Rs 30

3 dozen = 3 × 12. =36

36 copies = 36 × 30

= Rs 1080

Answer Link

Otras preguntas

Plz i need help!! So plz look at the photo real good! So plz write the type of force and write a description about the pic or type of force already written ! Wi
No links No files, Please :( My teacher i really REALLY mad this time
In the diagram of the unit circle what is tan theta
Look at this public service announcement. What is the purpose of this advertisement? to urge people of all ages to behave like a child to urge people of all age
SECOND STEP EQUATIONS I need help with these 4 questions please I will give brainliest
A donut shop requires customers to spend at least $4 in order to use their debit card to pay for a purchase. Maya wants to buy a kolache for $1.20. Which inequa
PLEASE HELP ME ASAP find the unit rate per each ​
how to spell mama in spanish
who were the members of the triple entente?​
If the ratio of people with glasses at our school to the total number of people is 3:8, how many people with glasses are there if there are 3,000 people at the