lucaslprestia lucaslprestia
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

jen bought 2 notebooks for $16.

Enter the rate as a fraction. Then find the unit rate.

jen bought 2 notebooks for 16 Enter the rate as a fraction Then find the unit rate class=

Respuesta :

hamza1154
hamza1154 hamza1154
  • 14-12-2020

Answer:

8

Step-by-step explanation:

Answer Link
aarnasodhani20
aarnasodhani20 aarnasodhani20
  • 14-12-2020

8/1

Step-by-step explanation:

8 dollars.........

Answer Link

Otras preguntas

How do you say last week in Spanish
When a person's heart muscle doesn't get enough blood, he or she may have chest pain or discomfort, called __________, which is the most common symptom of coron
The weight of a piece of a cubic foot wood is 40lbs. It is thrown into a pool of water. What is the weight of the water displaced?
How will an employee know whether or not their employment is a contract or at will
A Patriot during the American Revolution would most likely agree with which statement? A. There is no way the colonial armies can defeat the powerful British mi
under what condition could the weight of an object equal zero
________ is a psychotic disorder involving the experience of a major depressive episode, a manic episode, or a mixed episode while also meeting the diagnostic c
which is colder 0 C or 32 F
How was Newton Knight a hero?
Help plz Due tmmmmmmmmmm