20187484
20187484 20187484
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Sammy bought 3 pounds of oranges that cost $4.59. Determine the cost of 1 pound.

Respuesta :

mikylieparrish27
mikylieparrish27 mikylieparrish27
  • 14-12-2020

The cost of 1 pound of oranges is $1.53

Answer Link

Otras preguntas

How do i do 21 fewer stars than 3 times the number h?
which of these statements accurately describes russification1 it involved the spread of the Russian language and culture to the west 2 it was based on the assum
3) which best describes how the author of "the glass of milk" created an original character type while drawing from classic tradition? a.rojas draws on the prid
Can someone PLEASE help me with this problem???
In what way did the Virginia Charter shape the Jamestown colony? 1 It prescribed the types of provisions that needed to be taken across the ocean, forestalling
Besides enslaved Africans what was brought from the west Indies to the colonies
Within _1_ hour, I expect to have the paperwork for _2_ marriage _3_ divorce. Which word is correctly used in blank #1? A. a B. an C. and
Jason eats 10 ounces of candy in 5 days how many pounds does he eat per day ?
two word phrases for each expression t+32
In the lock-and-key model of enzyme action, the ___________ fits into the __________ of the enzyme