Konatedebora2 Konatedebora2
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $3.99 and 4 muffins for $2.29. What is the total
cost in dollars of 2 dozen bagels and 12 muffins?

Respuesta :

Alnxsty6 Alnxsty6
  • 14-12-2020
$15.96 for bagels, $6.87 for muffins
Answer Link

Otras preguntas

What makes a solid different than a liquid
This drug used in treating angina acts by dilating the blood vessel. a. beta adrenergic blocker b. nitroglycerin c. calcium channel blocker d. ACEi
Please help and thank you
For each of the hypothetical data sets, determine whether a bar graph or a pie chart would be an appropriate way to display the data. In some cases, both types
What type of behavior is a bird song, learned or innate?
need a sonnet poem about nature must included 10 syllables & 14 lines ....need this asap please and thank you! also I will mark you as brainliest!
ANOTHER ONE PLEASE.......HELP ME....
Formulate the situation as a system of two linear equations in two variables. Be sure to state clearly the meaning of your x- and y-variables. Solve the system
Two elements are more likely to be ionically bonded when .... Select one: a. the elements in the material have similar electronegativities b. the elements in
From a crouched position an excellent human jumper launches herself upwards. The jumpers full height is 168 cm, but in the crouched position her height is half