bxoookrat bxoookrat
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

URGENT!!!!

You have 100 cups of ice-cream. You charge $2 per cup and it costs you $23.45 to make the ice-cream. How much do you profit?

Respuesta :

adademar adademar
  • 14-12-2020
About 77 dollars !!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

Who is the president in 1883?
please look at the green shaded part of the first map, then explain how we gained all the land from that border to the Pacific Ocean on the left. The lesson goe
what is a decimles greater than 5
The length of each side
Place the steps of the hero’a journey in the order that they occur.
Where does –2 ¾ go on this number line?
More points answer all questions
Find: (6m5 + 3 – m3 – 4m) – (–m5 + 2m3 – 4m + 6)
I need help, someone help me
Factor the expression by grouping (show work/steps) -4x^3 - 12x^2 + 8x + 24