raiynaiirek raiynaiirek
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal - 13.8 ounces for $4.14 =

Respuesta :

alexismaysschool alexismaysschool
  • 14-12-2020

Answer:

30¢ per ounce

Step-by-step explanation:

I'm not exactly sure what your asking, but I'm going to assume that your asking for the unit price.

[tex]\frac{4.14}{13.8}=0.3[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

The respiratory system works with the system to supply oxygen to the human body and remove waste from it
What is the measure of ∠L ? Enter your answer in the box. Round only your final answer to the nearest hundredth. m∠L= ? °
Absolute zero is when A. all particles stop moving B. some of the kinetic energy has been removed C. the warmest possible temperature is reached
The Crusades continued off and on for approximately?
which of the following objects is considered negatively charged A - one with excess electrons on the surface B - one with excess neutrons on the inside C - one
The diagram shows part of a carbon compound. Its hydrogen atoms are not shown. How many hydrogen atoms are needed to make up one molecule of the compound? *
Match the term to its description. AmmoniaRead Answer Items for Question 1Nitrogen gasRead Answer Items for Question 1NitrificationRead Answer Items for Quest
How could this sentence be revised to clarify its meaning? Taxiing on the runway, the radio tower was in contact with the pilot. A) The plane landed safely. E
During the second world war, tehran, yalta, and potsdam were what?
How did world war ii foster support for civil rights?