Gio1444 Gio1444
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Grapefruits are priced at 3.99 per pound.Which equation represents y, the total cost for x pounds of grapefruit

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2020

Answer:

Y divided by 3.99 = X

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

answer the following math question: which place value changed in 6652+600+1000=
Which of the following prefixes is best for measuring large quantities like the mass of a person? milli kilo deci deca
what is 33 1/2 of 24 and 37 1/2 of 80 and finally, what is 66 2/3 of 45
what is 33 1/2 of 24 and 37 1/2 of 80 and finally, what is 66 2/3 of 45
I Am A Number That Is Double The Product Of 2 And 7. One Of My Factors Is 7 What Is My Other factor
How do you multiply to find an equivalent fraction of. 3/10
What is a good sentence for the word orbit?
answer the following math question: which place value changed in 6652+600+1000=
facts about the Virginia plan
What is 14 49ths in simplest form