sasuri
sasuri sasuri
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

dam bought 6 deli sandwiches for
$5.75 each. About how much will the
sandwiches cost?

Respuesta :

kutiekkookie
kutiekkookie kutiekkookie
  • 14-12-2020
You actually just need to multiply :)
6 x $5.65 = $33.9
Answer Link

Otras preguntas

Outsourcing entails relocating labor operations to other countries. True or false
What is (2+2+3+10)x(8+9+-9+7)
2 Points Read this passage: Min carefully placed the cooing baby onto the freshly cleaned blanket. Soft wind caressed the baby's cheeks and tickled the tiny toe
Your parents want to buy house in another country so the family can spend the summer there. They like to look at a variety of choices, from tall buildings to sm
will give BRAINLIEST How do gases increase the overall greenhouse effect? A. Trapping energy from the sun in the earth's atmosphere B. Increasing the
Dear city council members: The city has proposed limiting library hours in order to save money. I understand that the city budget is being challenged at the mom
Constitution is the main law of the land justify​
Given that y varies directly with x in the table below, what is the value of y if the value of x is 7? x 2 4 6 10 y 12 24 36 60 37 42 48 54
Evaluate the expression when a=3 and b=4 [tex]2a^{2} +b=[/tex]
What connotation does the phrase "night in the swamp" convey? Comfort Danger Freedom Trip