caitlynlu
caitlynlu caitlynlu
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Diego is buying fruit at the store. Which costs less:
1 pound of each fruit or 4 pounds of peaches?

Respuesta :

lexi3575
lexi3575 lexi3575
  • 14-12-2020
We would need a chart that tells us the prices
Answer Link
kuzkuzTheMan
kuzkuzTheMan kuzkuzTheMan
  • 14-12-2020

Answer: I think 4 pounds of peaches because we don't know how many peaches you can buy. I am not exactly sure though.

Step-by-step explanation: wish you the best of luck, And merry Christmas:D

Answer Link

Otras preguntas

Estimate the ph of the resulting solution prepared by mixing 1.0 mole of solid disodium phosphate (na2hpo4) and 1.25 mole of hydrochloric acid. The pka values f
Concentration camps built by Nazis in 1933 initially held a Jehovah’s Witnesses. b gypsies. c socialists. D political prisoners.
cindy wants to show percentages of birds with red breaks. would she use a line graph or a pie graph? and why?
A chemical reaction was carried out three times. The mass of the product was 8.93 g for the first trial, 8.94 g for the second trial, and 8.92 g for the third t
Which are the solutions of x2 = –13x – 4?
how did the french and indian war affect the british colonies? with expanation
How many kg are in 50 lb luggage bag
(please help?) Which fossils do invertebrate paleontologists study?
Can anyone help me with this??? Anyone familiar with this sorta project??
Please help me on number 5 what is the sequence