lamayiadavis13 lamayiadavis13
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kevin bought 15 bananas for 4.50. How much does 1 banana cost?

Respuesta :

unizzy132 unizzy132
  • 15-12-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

Divide 4.50 by 15.

Answer Link

Otras preguntas

One of the main reasons the union forces won at gettysburg was because
Match the meaning to the root, prefix, or suffix. 1. under sub- 2. beyond; exceed intra- 3. bend duct 4. all, every omni 5. touch flect 6. within rupt 7. lead
Translate the problem into a mathematical sentence, using f as your variable name. Do not use spaces in your answer. (If necessary, use a star [ * ] for multipl
Racing greyhounds are capable of rounding corners at very high speeds. a typical greyhound track has turns that are 45 m diameter semicircles. a greyhound can r
why is it important to get fatty acids into the mitochondria
If you assume that every member of a society or subculture has the same characteristics or traits, you are guilty of ________. discrimination stereotyping perse
Cooking without using strict measurements, but relying upon past experience and cooking wisdom to determine the correct proportions of ingredients, is an exampl
Lauren ran for 45 minutes and traveled 3 miles. What is her rate per mile
The prefix milli- means one thousandth, or 10–3. how many milliseconds (ms) are in 6.7 seconds? 6.7 × 10–3 ms 2.0 × 104 ms 6.7 × 102 ms 6.7 × 103 ms
Mrs. jones opened the iep meeting by welcoming martyʹs parents and thanking them for making time in their busy schedules to attend this important meeting. she t