jbmray jbmray
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells a package of 25 trading cards for $5.25. What is the unit price per card?

Respuesta :

meowing
meowing meowing
  • 15-12-2020
21c cuz 5.25 divided by 25 = .21
Answer Link

Otras preguntas

Why should Biden send troops to Ukraine ?? Please explain in details .
HELP ME OUT PLS!!!!! Which of the choices below is a 'pull factor'? O poor education O home country at war O ability to own land O poverty and famine​
Russian newspaper says U.S. journalism is conducting 'experiments' to introduce fast-growing artificial intelligence technology.
Please help 10 points
Which of the following social incentives for settlers to move west, made possible by industrialization, does the passage describe? (the excerpt from the Pacific
What is the plural of the following:The church is far?​
Find the missing length. The triangles in each pair are similar?
Kangoes reduce head and neck injuries by eighty per cent. What is the direct object (acted on by the verb)? Help please, I will give brainliest.
Select the suffix you would find in a word indicating a person who. Dom Ism Ist Ology
The business environment consists of several factors that affect a business's ability to be successful and operate profitably. Creating the right business envir