chrissyforever452
chrissyforever452 chrissyforever452
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP PLS THIS IS DUE IN 10 MINUTES

HELP PLS THIS IS DUE IN 10 MINUTES class=

Respuesta :

NinTendoSatori
NinTendoSatori NinTendoSatori
  • 15-12-2020

Answer:

He could buy 2 brackets

Step-by-step explanation:

42.50- 29= 13.50  and if you buy two that's nine (9.00) + plus tax does not go over budget (shirt included)

Answer Link
kylie983 kylie983
  • 15-12-2020
he can buy 2 brackets
Answer Link

Otras preguntas

Three notebooks at school supply store cost $4.76. What is the unit rate?
Which statement is not a reason archetypes are important to understand? Archetypes vary from culture to culture and must be memorized. Writers use them to commu
Who is the commander in chief of the armed forces? A. the president of the United States B. the head of the Department of Homeland Security C. the Secretary of
6.43999001 x10 to the eighth power in standard form
Simplify by adding like terms Pc - 4cp + c - p + 7pc - 7c
What shape has 3 equal sides 4 centimeters in length and no right angles
How did Muhammad change world history?
Since they're partners in communication, an illustration should A. be near its related text. B. feature a thin, dark border. C. appear in a lighter shade or co
Regarding the difference between fiction and nonfiction, which statement is most accurate? a. Nonfiction writers are more often free to move about in time and
-80x an unknown number is 162 what is the unknown number