asmaahmed52 asmaahmed52
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

1. If 12 kg of sugar cost $ 250, calculate the cost of 20 kg of sugar.

Respuesta :

isabella6565
isabella6565 isabella6565
  • 15-12-2020

Answer:  416.7

250/12 = 20.8

20.8 x 20 = 416.7

Answer Link

Otras preguntas

I am really struggling with this question because I can't find anything on aphelion and perihelion, it's not a topic we went over because it is an extra assignm
To raise funds, a school sells two kinds of raffle tickets, some for $6 and the rest for $1.50 . Sales for both amounted to $822. If 371 tickets were sold, how
Which equation shows the substitution method being used to solve the system of linear equations? X+y=6 X=y+2 A x+(y+2)=6 B (y+2)+y=6 C x=(x-6)+2 D x+y=y+2
How many solutions does this equation have? x^3=11
When deciding on what to wear each day, most people use the decision-making process. true or false
Please HELP Me!4. Solve. z =
Jackie ran fifty yard at an average speed of 21 feet per second. what was her average speed in feet per minute? a.1,260 b.7.560 c.1.75 d.0.35
So im trying make 2/5 it to a decimal and a persent and My question is how do you make it to a persent and a decimal
Which is equivalent to the expression below? 3p+4+p+12+3q
what is 9 to the 3rd power