A grocery sells bag of 6 oranges for 4.38 what is the unit cost on the double number line below fill in the given values then use multiplication it division to find the missing Value

A grocery sells bag of 6 oranges for 438 what is the unit cost on the double number line below fill in the given values then use multiplication it division to f class=

Respuesta :

Answer:

$1.37 unit rate

*this answer was rounded*

Step-by-step explanation: