iselainiguez5 iselainiguez5
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada


In the past year, Lizet has spent $7,440 on her rent. What is her unit cost
(dollars per month)?

Respuesta :

15mtzzflor
15mtzzflor 15mtzzflor
  • 15-12-2020

Answer:

$620/month

Step-by-step explanation:

$7,440 / 12 = $620

Answer Link
amberrmarrie amberrmarrie
  • 15-12-2020

Answer:

620 a month

Step-by-step explanation:

7440÷12monthes=620 per month

Answer Link

Otras preguntas

a pie is cut into eight pieces.at what acute angle is each piece cut?
If the velocity of an object is changing, its momentum is also changing.  true or false
The odometer in Mr.Washington car does not work correctly. The odometer recorded 13.2 miles for his last trip to the hardware store, bit he knows the distance t
what is 6.46,6.41 and 4.6 in order from least to greatest
55% as a fraction or mixed number in simplest form
a bicycle has tires that are 24 inches in diameter whats the circumfrence of one tire?
what jobs did Gandhi have before he was famous ?
Estimate the product of 496 and 351
what is complementary events ?
What is the slope-intercept form of 9x +3y −6 = 0?