JanayPatriece779 JanayPatriece779
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Theo buys a slice of pizza and a bottle of water for $3. Ralph buys 3 slices of pizza and 2 bottles of water for $8. How much does a slice of pizza and a bottle of water cost

Respuesta :

tearswiper11
tearswiper11 tearswiper11
  • 15-12-2020

Answer:

2$ per slice of pizza

1$ per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

In the figure, Line a is parallel to line b. A. Which equation can be used to determine the value of x? a 3x = 180 - 2x + 20 b 3x = 2x + 20 c 90 - 3x = 2x +
Please help and please no links..thanks ¯\_(ツ)_/¯
What does being apart of team mean to you?
just some fr.ee points again​
which lobe of the brain is responsible for visual information?
2. did the storm--thick with blustering winds--leave beauty as well, or only devastation? A. did B. leave C. both D. neither
(1.2•10^9) divided by (3•10^5)
I NEED HELP please, take 50 points if you answer It and a 50/50 at a brainiest. "The hourly wage increase each employee receives each year depends on their numb
HELP ME I GOT 67 POINTS THAT I WILL GIVE AND ILL GIVE YOU BRAINIST
find the gcf and the distributive property to each sum.19,22