kellemck000 kellemck000
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

At the Burger Hut, 4 burgers and 3 drinks costs $23.25. 2 burgers and 4 drinks cost $16.00. How much does one burger cost?

Respuesta :

nikacam
nikacam nikacam
  • 15-12-2020

Answer:

Tell me if im wrong but i think it is $2.6 for a burger. Im might be wrong though

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Cambia el verbo en negro y escríbelo en el pretérito. Change the bolded verb and write it in the preterit. You may copy and paste the accented and special chara
Acid rain is produced when _______ mixes with the water of a raindrop. A. Carbon Dioxide B. Nitrogen Dioxide C. Sulfur Trioxide D. All of the Above E. None of
In the triangle BCA, segment BC is congruent to segment AC. If the measure of angle B is 27 degrees, what is the measure of angle A? 1) 84 2) 138 3) 27 4) 21
Choose the correct form of the verb ser. Víctor amigo de juan.. Juan y víctor amigos. La película para niños.
Can someone help with these problems? please! 7+54÷3(2) and 24-4^2×3+15
What is the value of t? 3.5(t+6)=7 −4 −0.25 0.25 4 Can somebody help me?
you flip two coins .what is the probability that you flip at least one head
Why did the Supreme Court rule against archbishop Flores ?
Is the process of taking material into the cell by means of infolding of the cell membranes
What are emperor Justinians achievements