lakshmiluna090 lakshmiluna090
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price? (cost per scarf)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-12-2020

$8.75 because 26.25 divided by 3 equals $8.75.

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

how many ounces are in 13.5 kilograms
pls make it quick loool
what are the next two terms in the sequence 16, 13, 10,_,__? A)3, -6 B)7,4 C)8,5 D)5,2
What type of triangle can have one right angle? Select Two asap plz acute equilateral isosceles scalene
In fruit flies, vestigial wings are recessive to normal wings, and ebony body is recessive to normal body. A cross was made between flies (all true-breeding) wi
Hi these are fractions on a number line
Which situation best illustrates how production decisions are made in a traditional economy? A. A village elder teaches young farmers which crops to grow in dif
Which is the correct sentence?
outline the key components of manifest destiny​
Your lab partner tells you that he has prepared a solution that contains 1.50 moles of NaOH in 1.50 L of aqueous solution, and therefore that the concentration