norahgallagheremail norahgallagheremail
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

if a 11 inch wheel cost $21.35 what is the cost per square inch

Respuesta :

105809 105809
  • 15-12-2020

Answer:

$1.94 per square inch

Answer Link

Otras preguntas

Why was Jefferson’s election in 1800 considered a “republican revolution”? He taught the public to respect its leaders. He was a Democratic Republican. He rever
Why did the Qing dynasty come to an end
Which framer earned the title "Father of the Constitution?
what does it mean by "superimpose the regression line on the scatter plot" ??
How many seconds are in 3.14 hours, why?
eight friends share 12 pies equally. how many pies does each friend get?
What is 82 divided by 4
What is the simplest form for 4/6
a piece of plywood had a total area of 30 square feet, with a width of 3 feet. what is the length of the wood?
which animals are probably predators