yngnishi yngnishi
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Last month Mrs. Hamilton bought a 4-pound bag of potatoes for $9.12. This month she purchased a 6-pound bag of potatoes for $11.40. What is the difference in the unit cost per pound that Mrs. Hamilton paid?

Respuesta :

jadhud4856
jadhud4856 jadhud4856
  • 15-12-2020
38 cents, could be wrong tho!
Answer Link

Otras preguntas

the product of a number and 7 as an expression ​
A particular basketball team consists of 13 players. The coach must choose 3 players from the starting lineup of 5 players to participate in a post-game intervi
HELP ASAP !!!!! ...
Factor Completely 8y^2+14y+3​
8 (p + 8 7 + 2q) help me pleas!!!
The expression 42+57 shows how much money Nate spent at a store
Which professional has helped Jennifer in this example? Jennifer bought a new smart phone from a local store that sells electronic products. After a week, she s
Select all the points that are 5 units away from (6,2) 11,2 30,10 6,5 11,7 6,-3 1,2
How much heat Q2Q2 is transferred to the skin by 25.0 gg of steam onto the skin? The heat of vaporization for steam is L=2.256×106J/kgL=2.256×106J/kg.
Solve the quadratic by factoring. Correct gets BRAINLIEST!