lalaahmad2007
lalaahmad2007 lalaahmad2007
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Latoya made 2 identical necklaces, each having beads and a pendant. The total cost of the beads and pendants for both necklaces was $8.40. If the beads cost $2.70 for each necklace, how much did each ppendant cost

I'll give brainiest if correct :)

Respuesta :

omable6736
omable6736 omable6736
  • 16-12-2020

Answer:

its 2.60 for each pendent

Answer Link

Otras preguntas

In what ways is Alex Honnold like the fictional character David?
Which is independent and dependent ​
What are the two major parts of Southeast Asia?
Many ________ immigrated to the United States in the 19th century. A. Asians B. Africans C. Australians D. Europeans
Given that R = 9x + 8y + Find y when x = 3 and R = 27 what is y =​
Why were Muslim rulers Indian tolerant of the Hindus?
occurs when ice turns into water vapor. Please help IMMEDIATELY
[tex]\huge\bold\red{{HELP}}[/tex]​
fresh strawberries usually cost $2.25 at the local grocery store . This week they are discounted 10%? What is the price per pound, for strawberries ,this week.
5/6=2/3c+1/6c which is sesame stick and dried apricot