annahorner24 annahorner24
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jason buys 22 baseball bats for $300. What is the unit rate per bat ?

Respuesta :

j57rh9kxvk j57rh9kxvk
  • 22-12-2020

Answer: $13.64

Step-by-step explanation:

You just divide 300 by 22 to get your answer.

Answer Link
Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 22-12-2020

Answer:

$13.64

Step-by-step explanation:

300/22= 13.64 $13.64 per bat.

Answer Link

Otras preguntas

When you use context to determine the meaning of a word, where do you look primarliy for information or clues?
Two forces that make up 3rd law of motion can: 1)Act on the same object 2)do not act on same time 3)Act on different objects 4)Do not act oppositely
Spiders are vury scurry. Opinion?
what is energy ?? state the types of energy​
Explain how the SAP system records the accounting entries into the general ledger for accounts receivable (which gets the direct posting, which gets the indirec
ESSAY: What have you learned from these two ants? How do you balance yourpotential and kinetic energy in terms of handling your problems in life? Cite your owne
Consider the following mechanism: Cl2 ⇌ 2Cl Cl+ CO ⇌ COCl COCl + Cl2 ⇌COCl2 + Cl 2Cl ⇌ Cl2 Determine if each statement is true or false. a. Cl is an in
What is it for both?
Animals would not be able to breathe if it was not for this process. How does this sentence help to develop the idea that photosynthesis is essential to animal
What type of fungi is most closely related to club fungi? Select one: a. Sac fungi b. Zygospore fungi c. Chytrids d. Mycorrhizae