erickmirandavs erickmirandavs
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost if 1 pound if apples?

What is the cost if 1 pound if apples class=

Respuesta :

jordanfitts75
jordanfitts75 jordanfitts75
  • 14-01-2021

Answer:

1.32 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain the term balance point as applies to the Wheatstone Bridge.​
For 0 less than or equal to theta less than 2(pi), what are thebsolutions to sin↑2(theta)=2(sin↑2)(theta/2)? ​
Why are short-term and long-term goals important when it comes to money? Give an example of each.
ANSWER ASAP ILL MARK BRAINLIEST!!!if the vertex of a parabola is (-1,-9) what is the equation of the axis of symmetry?​
A is 2 times older than B. Identify the appropriate expression.
Asignatura: ¡Imagínate que eres un reportero! Crea un set de preguntas (2-10 preguntas ) para un jovenlatiamericano. Tus preguntas deben estar relacionadas al t
Find the number of terms, n, of the arithmetic series given a1=11, an=95, and Sn=689. A. 16 B. 15 C. 13 D. 14
You've learned a lot about wellness and want to share it with others. Which of the following is the best way to assist others in improving their own health, and
Find the measure of 2
PLEASE HELP ASAP Please