judithbarton judithbarton
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

Ramon buys 4 pounds of blackberries for $13.00. What is the price per pound, in dollars, Ramon pays for the blackberries?

Respuesta :

9994677
9994677 9994677
  • 12-01-2021

Answer:

i do not know

Step-by-step explanation:

thank you for the points! i really need them

FY.I can i plz get brainliest

Answer Link

Otras preguntas

6=j/8 What is the answer to that
can you help me with prime and compsite numbers
How did europeans help during the Continental army
Factor using the gcf : 6x^3-9x^2+12x
What is 3 1/5-1 3/10=p+5/6?
What is the factored form of 5x+x^2=0
Substiution method: y + 9 = 1/5x and 45 - 3y = -15x Please show work thank you very much.
Every 6 seconds a pendulum completes 1 cycle. What are the period and frequency of this pendulum?
Use differentials to find an approximate value for [tex] \sqrt[3]{65} [/tex]
Factors for x squared plus 9x plus 18