marta9221 marta9221
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 candies costs $4.50 at the store. Write a ratio of the #of candies to the cost

Respuesta :

amariemurdock09
amariemurdock09 amariemurdock09
  • 13-01-2021

Answer:

well you get 2.222222 candies for one

Step-by-step explanation:

Answer Link
guriyagupta98257
guriyagupta98257 guriyagupta98257
  • 30-03-2021

Step-by-step explanation:

  1. the the answer is 2.222222
Answer Link

Otras preguntas

The default view in Excel is called ____ view.
Down Syndrome results from a _________ chromosomal abnormality where there is an extra 21st chromosome. 1 Point A. monosomy B. trisomy C. mitotic D. replicatio
What are great foods that will dramatically increase growth?
1) make a trail mix with 5 ingredients. they should make exactly 10 cups but the ALL THE INGREDIENTS SHOULD BE DIFFERENT MIXED NUMBERS
a group of students organized a car wash to raise money for local charities
Help! With Fraction Problems??? Hailey is knitting a scarf. Each half hour, she adds 3/7 inch to the scarf's length. How much length will she add to the scarf
Gertrude’s death is premeditated. true or false
What challenges did cleopatra deal with during her life time
What is the number of moles in 78.4 l of neon at stp? a. 2.75 moles b. 3.50 moles c. 4.25 moles d. 4.50 moles
El Camino de Santiago termina (ends) en el ______________ de España.