deysifajardo8253 deysifajardo8253
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

How to get the answer for I paid $3.00 for 2/5 pound of turkey meat what is the price per pound of the turkey meat

Respuesta :

tanna015
tanna015 tanna015
  • 13-01-2021

Answer:

7.50

Step-by-step explanation:

begin with $3, divide by 2, multiply by 5

Answer Link

Otras preguntas

Answer question 4 please?
How does race affect a person from achieving their dreams? 1 paragraph
The drug user might LIE about where they are, who they’re with, what they’re doing, why they are behaving differently, why money has come up missing, etc. What
0/1 Write a rule to describe the dilation. (x,y) --> ( , )
What were the Quapaw cultural views and objectives in performing the ceremony?
Answer question below from I-ready i give brainliest
An element having the electron configuration 1s22s22p63s23p1.
Please Give many risk reduction measures in industries.
write out the following decimal 300+.10+0.004​
What did traders call the route from west Africa to the americas