aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

Francisco "Pancho" Villa and Emiliano Zapata were heavily involved in the Mexican Revolution because they were fighting for the Mexican dictatorship to remain i
What is the function of the lysosome in a cell? A. It breaks down waste materials of the cell. B. It changes chemical energy from light energy. C. It provides s
division problems that equal 3 remainder 12
plzz help fast :):):)
What literary tool does John Keats use to help readers identify with autumn in "To Autumn"? A. an extended simile, comparing autumn to a city B. third-p
What was the Result of the Hollywood Ten trial? a. Movie executives blacklisted entertainers with alleged communist ties after the hearings b. During the hearin
SOS please help me!  The area of China is 5,956,960 sqkm. In July China's population was estimated at a,313,973,713 people. What is the population density iof C
Canned beans are on sale at a price of 5 cans for $3, which means each can will cost _ 3 5 of a dollar. Your club needs 35 cans of beans for a large chili dinne
Tom has a water tank that holds 5 gallons of water.Tom uses water from a full tank to fill 6 bottles that each hold 16 ounces and a pitcher that holds 1/2 gallo
What is the average distance, in millions of kilometers, from the Sun to the asteroid belt? A) 85 B) 503 C)189 D)129 Why?