grahamjayden451 grahamjayden451
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Fruit bars are on sale for a limited time! Four fruit bars cost Emmie only $3. how much did each fruit bar cost ? Explain

Respuesta :

yadira08saa
yadira08saa yadira08saa
  • 13-01-2021

Answer: 0.75

Step-by-step explanation: you have to do 3 divided by 4 which gives you 0.75. To make sure your answer is right, you do 0.75 x 4 = 3

Answer Link
laryajos
laryajos laryajos
  • 13-01-2021

Answer:

Each fruit bar cost $0.75

Answer Link

Otras preguntas

is 'crazy' an adjective or a noun ?
Does the statement above support or contradict Admiral Leahy’s opinion? Explain your answer.
I need help. You are interested in finding a 95% confidence interval for the average commute that non-residential students have to their college. The data belo
JK=8x+6 KL=6x+20 find JL
Element 'X' forms a chloride with the formula XCl2, which is a solid with high melting point. X would most likely be in the same group of the periodic table as:
To simplify the conceptual design, most higher-order relationships are decomposed into appropriate equivalent _____ relationships whenever possible.A) unary.B)
Find the volume of the following figures. ​
The coordinates of the points T and Q are (4, 2) and (6, 0) respectively. Find vector QT.​
A farmer wants to build a rectangular pen and then divide it with two interior fences. The total area inside of the pen will be 264 square meters. The exterior
I need help with the answers please if anyone knows?